Sytuacja ekonomiczna powoduje, że wiele osób szuka obecnie różnorakich oszczędności. Jednym z elementów wydatków, mocno obciążających domowy budżet, są usługi finansowe. O ile kosztów wielu z nich nie sposób zmniejszyć, o tyle porównywarka ubezpieczeń pozwala w wielu wypadkach na ograniczenie wydatków na ochronę ubezpieczeniową.

Czym jest porównywarka ubezpieczeń?

Porównywarka ubezpieczeń to specjalistyczny portal finansowy, który zapewnia możliwość wyboru polisy, najlepiej dostosowanej do potrzeb użytkownika. W praktyce najczęściej decyzje zakupowe opierają się na cenie poszczególnych rozwiązań, zaawansowane strony tego typu umożliwiają jednak również analizę zakresów oferowanej ochrony i innych elementów ubezpieczenia.

Podstawowym produktem, oferowanym przez porównywarki ubezpieczeń, są obowiązkowe polisy OC. Wynika to przede wszystkim z faktu, że jest to jeden z najpospolitszych produktów ubezpieczeniowych w naszym kraju – musi go posiadać każdy właściciel pojazdu mechanicznego. Nie należy dziwić się temu, że wielu z nich kieruje się w wyborze głównie ceną produktu. W rezultacie porównywarka ubezpieczeń, która umożliwia łatwe określenie najtańszego oferenta polisy, jest często traktowana jako narzędzie, umożliwiające efektywną redukcję kosztów użytkowania pojazdu.

porównywarka ubezpieczeń do kupienia online – czy warto jej używać?

Oprócz – wspomnianych wyżej – niezaprzeczalnych walorów serwisów porównujących ubezpieczenia, dotyczących łatwości wyboru najtańszej polisy, warto zwrócić uwagę na wygodę ich użytkowania. Ma ona kilka aspektów:

– porównywarki działają przez całą dobę i siedem dni w tygodniu, dzięki czemu zakupu polisy można dokonać nawet wówczas, gdy tradycyjna sieć sprzedaży towarzystw ubezpieczeniowych nie działa (na przykład w dni świąteczne czy w późnych godzinach nocnych),

– porównywarka pozwala na wybór produktu bez udziału pracowników towarzystwa ubezpieczeniowego, dzięki czemu osoba, korzystająca z serwisu tego typu, nie jest poddana presji oraz ma dowolnie długi czas na podjęcie decyzji,

–  korzystanie z  porównywarki ubezpieczeń pozwala wielu osobom, szczególnie tym, które mieszkają w niewielkich miejscowościach, na dostęp do oferty, niedostępnej w ich wypadku w tradycyjnej sieci sprzedaży,

Oczywiście w trakcie korzystania z serwisu tego typu mogą pojawić się u osoby, kupującej polisę, pytania lub wątpliwości. Na szczęście w większości wypadków może odpowiedzieć na nie konsultant, zatrudniony przez platformę. Zakup ubezpieczenia w serwisie tego typu ma więc wszelkie zalety, charakteryzujące tradycyjną sieć sprzedaży ubezpieczeń (na przykład fachowe doradztwo), przy jednoczesnym braku jej wad.